Verified by GS1

Verified by GS1 on globaalne teenus, mis võimaldab jaemüüjatel ja müügiplatvormidel GS1 globaalse registri kaudu toote tuvastust.

Usaldus algab toote identifitseerimisega

Verified by GS1 teenuse töötasid välja Rahvusvaheline GS1 koostöös tööstussektori juhtide ja Consumer Goods Forum’iga. Teenus annab võimaluse globaalsel tasandil kontrollida tootele väljastatud unikaalset identifikaatorit (GTIN-koodi) koos kuue atribuudiga, suurendades sellega usaldust jaemüüjate, brändiomanike ja lõpptarbijate vahel.

Brändiomanikud jagavad oma tooteinfot läbi kohaliku GS1 andmebaasi, jaemüüjad ja müügiplatvormid saavad nendele andmetele igal ajal juurdepääsu kasutades Verified by GS1 teenust.

Sellega väheneb võimalus võltsitud toodete müüki sattumisele ja toodete tagastamisele, suureneb efektiivsus ja läbimüük, sest jaemüüjate tootekataloogides sisalduv teave põhineb eelkõige õigel toote identiteedil.

Milliseid tooteandmeid jagatakse Verified by GS1 teenusega?

Igal globaalsesse registrisse kantud tootel on unikaalne vöötkoodi number koos kuue põhiatribuudiga. Kõigil Verified by GS1 teenust kasutavatel GS1 liikmetel on juurdepääs avalikult jagatud andmetele. Kvaliteetselt esitatud andmed aitavad tooted kiiremini turule tuua, muuta kauplemist tõhusamaks ja luua klientide usaldust.

Toote tuvastamiseks vajalikud atribuudid:

       GTIN kood
     Brändi nimi
     Toote kirjeldus
     Toote pildilink URL
     Globaalne tooteliigitus (GPC)
     Netokogus & mõõtühik
     Toote müügi sihtriik

Kuidas Verified by GS1 töötab Eesti brändiomanike jaoks?

Brändiomanikud / GS1 Estonia liikmed saavad oma GTIN-koode ja tooteinfot GS1 globaalse registriga jagada GS1 Estonia andmebaasi kaudu. Kui kõik vajalikud andmeväljad on liikme poolt täidetud, siis edastatakse seitse toote atribuuti automaatselt GS1 globaalsesse registrisse. GS1 Estonia liikmed saavad GTIN-koodi alusel päringuid teha liikmete keskkonnas.