GTIN-koodi kasutusõiguse ostmine

  1. Koodi kasutusõigust on mõistlik osta juhul, kui tegemist on üksiku toote tootmise-/maaletoomisega või ühekordse pakkumisega jaemüüki. Ühe GTIN koodi aastane kasutusõigus on 20 eurot ja selle pikendamine aastaks samuti 20 eurot. GTIN koodi kasutuslitsentsi saab taotleda juriidiline isik või FIE.
  2. Esmalt tuleb registreerida end GS1 Estonia registri kasutajaks täites veebis vastava ankeedi, mille kinnitamisel saadetakse Teie e-posti aadressile link kasutajakonto aktiveerimiseks ja parooli määramiseks.
  3. GS1 registrisse sisenedes saate Tootekataloogi sisestada tooteandmed, millele soovite GTIN-koodi kasutusõigust osta, vormistada seejärel tellimus ning genereerida teenuse arve.
  4. Peale arve tasumist saadetakse Teie e-posti aadressile GTIN-13 numberkood ning sellele vastav EAN-13 vöötkood pildina. Väljastatud GTIN kood registreeritakse automaatselt ka GS1 rahvusvahelises infosüsteemis.
  5. GTIN koodi kasutusõiguse lõppema hakkamisest teavitatakse Teid e-posti teel. Kui GTIN koodi kasutuslitsents on aegunud, ei ole lubatud koodi enam kasutada. GTIN koodi kehtivusaega saate pikendada kasutajakonto kaudu enne selle kehtivuse lõppemist.
  6. Kui olete ostnud GTIN koodi kasutusõiguse ja hiljem leiate, et koode on vaja rohkem ning mõistlikum oleks liituda GS1 Estoniaga, siis Teie firmale väljastatud kasutusõigusega GTIN koodid, mille kehtivus ei ole veel lõppenud, saab soovi korral Teie liikmekonto alla ümber tõsta.
  7. Juhime siinkohal tähelepanu, et suured jaeketid (näiteks Rimi) võivad tarnelepingus nõuda Teie firmalt ka globaalse asukohakoodi GLN olemasolu, mis väljastatakse ainult GS1 liikmele. Samuti võivad suured jaeketid (Maxima, Rimi, Prisma, Coop) nõuda lisaks jaepakendi GTIN-13 koodile ka hulgipakendi (kast, kaubaalus) GS1-128/SSCC koodi, mida saavad genereerida vaid GS1 Estonia liikmed.