GTIN-koodi kasutusõiguse ostmine

  1. Koodi kasutusõigust on mõistlik osta vaid juhul, kui tegemist on üksiku toote tootmise-/maaletoomisega või ühekordse pakkumisega jaeketile.Selleks tuleb täita taotlusvorm, mille kinnitamisel genereeritakse arve, mis edastatakse Teie e-posti aadressile. Ühe GTIN koodi aastane kasutusõigus on 20 eurot ja selle pikendamine aastaks samuti 20 eurot.
  2. Peale makse laekumist saadetakse Teie e-posti aadressile GTIN-13 numberkood ning sellele vastav EAN-13 vöötkood pildina. Väljastatud GTIN kood registreeritakse automaatselt ka GS1 rahvusvahelises infosüsteemis.
  3. GTIN koodi kasutusõiguse lõppema hakkamisest teavitatakse Teid e-posti teel. Kui GTIN koodi kasutuslitsents aegub, ei ole lubatud seda enam kasutada. GTIN koodi kehtivusaega saate pikendada Teile avatava veebikonto kaudu enne selle kehtivuse lõppemist.
  4. Kui olete ostnud GTIN koodi kasutusõiguse ja hiljem leiate, et koode on rohkem vaja ning mõistlikum oleks liituda GS1 Estoniaga, siis Teie firmale väljastatud kasutusõigusega GTIN koodid, mille kehtivus ei ole veel lõppenud, saab soovi korral Teie liikmekonto alla ümber tõsta.
  5. Juhime siinkohal tähelepanu, et suured jaeketid (näiteks Rimi) võivad tarnelepingus nõuda Teie firmalt ka globaalse asukohakoodi GLN olemasolu, mis väljastatakse ainult GS1 liikmele. Samuti võivad suured jaeketid (Maxima, Rimi, Prisma, ETK) nõuda lisaks jaepakendi GTIN-13 koodile ka hulgipakendi (kast, kaubaalus) GS1-128/SSCC koodi, mida saavad genereerida vaid GS1 Estonia liikmed.